SRBIJA NE MOŽE BEZ BOGDANOVIĆA: Peti Mils održao čas košarke, opomena pred drim-tim

mora bolje!

Objavljeno: 21:16h
Završeno
19:58h

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od selekcija Australije rezultatom 84:73, u okviru drugog zvaničnog pripremnog meča za Olimpijske igre u Parizu.

Svetislav Pešić je odlučio da odmori Bogdana Bogdanovića i Ognjena Dobrića što se itekako osetilo u našoj igri.

Na centarskoj liniji su dominirali Jokić, Petrušev i Milutinov, ali je falilo tečnosti u igri.

Držali smo se dobro protiv raspoloženih Australijanaca i Petija Milsa do starta poslednje deonice, ali onda se naša igra potpuno raspala.

"Kenguri" su vodili praktično tokom čitavog meča i zasluženo slavili i ovo je definitivno dobra opomena pred meč sa drim-timom koji je na programu sutra od 18 časova.

Košarkaška reprezentacija Srbije, Košarkaška reprezentacija Australije, Košarka

Filip Petrušev je sa 17 poena bio najefikasniji, Nikola Jokić je imao 14 poena i 14 skokova, dok su po 12 imali Aleksa Avramović i Nikola Milutinov, a 7 poena ubacio je Vanja Marinković i 6 poena uz 8 asistencija bilo je delo Vasilija Micića. U redovima Australije, 28 poena je imao Peti Mils, 15 poena, 7 skokova i 4 asistencije Dante Egzum, 13 je imao Džoš Gidi, a 8 Dajson Denijels.

Ono što je potencijačna glavobolja za Pešića je povreda Vanje Marinkovića koji se povredio sredinom treće deonice i nije se vraćao na parket.

Izmena: 21:03h
19:53h

40. minut - Frka na terenu! Gudurić i Gidi su ušli u raspravu, umalo je došlo do tuče na terenu. Mils na linije penala, dosuđena je tehnička.

Poeni za Jokića. Kraj meča 73:84

Izmena: 21:07h
19:52h

39. minut - Lepa saradnja Jokića i Petruševa 69:78

19:47h

38. minut - Poeni za Eksuma nakon kontre Australijanaca, prethodno je Micić promašio za tri poena.  67:78

19:46h

37. minut - Ide i trojka Keja. Srbija u teškoj poziciji. Jokić ne uspeva da uzvrati trojku 67:76

19:43h

36. minut - Novi poeni za Milsa, a potom nova izgbljena lopta i nesportski za Jaramaza. 67:73

19:39h

35. minut - Avramović ponovo onaj stari, agresivnost se isplatila, krade loptu Gidiju, imaće naš tim još 7 sekundi za napad. Ipak, ništa od toga.

Denijels pogađa trojku u poslednjoj sedkundi napada 67:69

19:38h

34. minut - Blokada Milutinova, a potom sjajan prodor Avramovića. 67:66

19:36h

33. minut - Strašna akcija našeg tima, Milutinov pogađa posle asistencije Avramovića.

Eksum vraća prednost Australiji 65:66

19:35h

32. minut - Idu poeni Lendejla. Loš napad Srbije, ali ne kažnjavaju to Australijanci. 63:64

19:33h

31. minut - Počela je poslednja četvrtina. Sjajan potez Avramovića, a potom još jedna kontra koju košarkaš Partizana sprovodi u delo 63:62

19:30h

30. minut - Lepo su kombinovali naši, ali Avramović promašuje za tri. Potom poeni Gidija za dva poena. Kraj treće četvrtine 59:62

19:27h

29. minut - Ide trojka Pokuševskog! Sjajna odbrana Srbije u ovim momentima 59:60

19:25h

28. minut - Novi poeni za Megneja, potom i Eksuma sa linije penala 56:60.

19:20h

27. minut - Radanov gubi, pa krade loptu, odvažno kreće u prodor i tu je Jokić da prikuca loptu u koš.

Eksum siguran sa linije penala 56:56